Używamy plików cookie, by polepszyć Twoje interakcje z naszą stroną. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą polityką prywatności
Jaslo4u.pl > Ogłoszenia > Dom, meble, ogród > Ogród

Sadzonka glicynia chińska

Cena: 10

za sztukę NIE podlega negocjacji
Sprzedam sadzonki 2 letnie glicynia chińska wisteria kolor fioletowy piękna sadzonka na różne żywopłoty i nadają się do sadzenia do gruntu sprzedam 50 sztuk w donice za sztukę 10zł Opis Glicynia czyli Wisteria jest to pnącze, które dorasta do 10 metrów wysokości i zaliczane jest do najpiękniejszych pnączy świata. Kwiaty osiągają nawet 50 cm długości i są koloru fioletowo białym (z jaśniejszą podstawą) , zebranych w długie groniaste kwiaty pachnące wydzielają delikatnym aromatycznym zapachu. Glicynia pierwszy raz zakwit już w 2 3 roku uprawy, kwiaty pojawiają się w maju, kwitnie bardzo długo a zarazem obficie!! Roślina może powtórzyć kwitnienie na przełomie lipca i sierpnia, (lecz w tedy kwiatów będzie mniej i nie będą się tak długo utrzymywać na roślinie). Glicynia jest roślinom szybko i bujnie rosnącą roczny przyrost to około 1 do 2 metrów, przy sprzyjających warunkach roczny przyrost może osiągnąć nawet 3 metry. Glicynia doskonale nadaje do nasadzeń przy płotach tworzy piękny, gesty, trwały (wieczny) a zarazem wytrzymały żywopłot, pięknie prezentuje się w nasadzeniach przy ścieżkach, do obrastania martwych wyschniętych drzew lub do obrastania pargoli przy odrobinie wprawy i poświecenia czasu można wyhodować małe drzewko nawet do 2 -3 metrów wysokości. Glicynie można przycinać wtedy roślina zagęszcza się, staje się bujniejsza i szybciej rośnie oraz obficiej w kolejnym roku zakwita. Glicynia doskonale nadaje się jako forma Bonsai dzięki elastycznym pędom łatwo można nadać jej pożądany kształt oraz można ją przycinać przez cały rok. Wisteria jest rośliną łatwą do hodowli najlepiej czuje się na stanowiskach osłoniętych od wiatru, ciepłych i nasłonecznionych, lubi gleby zarówno umiarkowano żyzne jak i żyzne z uwagi na wielkość liści wymaga gleby wilgotnej. W naszym klimacie glicynia jest roślinom mrozoodporną do temperatury -20 C.

Wysiew nasion i uprawa:

Siew całoroczny, nasiona siejemy do doniczek i odstawiamy w ciepłe miejsce (zalecane jest podlewanie zasiewów ciepłą wodą), po skiełkowaniu siewki należy pikować do doniczek. Przez pierwsze 3 lata uprawy powinny zimować w pomieszczeniu.
Identyfikator ogłoszenia: 441640
Wyświetleń: 260

Cena: 10

za sztukę NIE podlega negocjacji
Informacje
Miejscowość
Harklowa
Data dodania
2020-06-15
Data wygaśnięcia
2020-10-03
Wyświetleń
260
Zdjęcia
Udostępnij ogłoszenie
Identyfikator ogłoszenia: 441640
Wyświetleń: 260